официалният сайт на
6 точки аванс от първия четвъртфинал
11.01.2018

Академик Бултекс 99 Пловдив победи с 84:78 Берое и взе аванс от 6 точки в първия четвъртфинал в турнира за Купата на България.

Пловдивчани стартираха чудесно двубоя поведоха и след първите 10 минути разликата беше 7 точки – 27:20.

Втората четвърт беше спечелена с две точки от Берое – 18:16. Три минути преди края на втората четвърт пловдивчани поведоха с 11 точки – 43:32 и треньорът на Берое Любомир Минчев поиска прекъсване. Берое обаче успя да спечели частта с 18:16 и така на полувремето резултатът беше 43:38 за домакините.

Много интересно започна третата четвърт двата отбора не успяха да реализират точка 5 минути, каръкът беше счупен от Мартин Дурчев, който реализира тройка. След две поредни тройки Берое обърна резултата в своя полза и поведе за първи път в двубоя – 50:49. Частта завърши 19:13 в полза на Берое и гостите водеха с точка – 57:56.

Лошо започна и последната четвърт, като Берое направи 6:0 в първата минута и при 63:56 за старозагорци Асен Николов поиска прекъсване. Академик обаче отново обърна резултата в своя полза и поведе с 72:69 3 минути преди края. Пловдивчани успяха да направят аванс и победиха с 84:78.

Айзея Юмипиг завърши с най-много точки 22, 17 добави Димитър Димитров, а с 13 се отчете Мартин Дурчев.

Александър Георгиев беше най-резултатен за Берое с 19.

Реваншът е следващата сряда в Стара Загора, а пловдивчани имат 6 точки преднина. В събота Академик гостува на съименниците си в Правец в среща от НБЛ