официалният сайт на
1-0 в серията с Черно море
28.04.2017

Академик Бултекс 99 Пловдив победи Черно море с 91:73 в първи четвъртфинален сблъсък от плейофите на НБЛ. Така пловдивчани поведоха с 1-0 в плейофната серия, където се играе до 2 победи от 3 мача.

На полувремето резултатът беше равен 41:41.

Пловдивчани се развихриха в третата част с която спечелиха и двубоя. Невероятна част завършила при 27:9 за домакините. Домакините позволиха на гостите да отбележат само 3 коша и трите от зоната за 3 точки. Така след 30 минути игра резултатът стана 68:50.

В последната четвърт имаше равенство 23:23 и така с краен резултата – 91:73 Академик взе двубоя и поведе в серията с 1:0 победи.

Най-резултатен стана Шакир Смит с 26 точки Оскар Белфийлд завърши с 16 а Джордан Семпъл и Васил Михайлов се отчетоха с по 13.

Най-добрия си мач откакто е в Пловдив изигра Шахид Дейвис.