официалният сайт на
Надделяхме над Спартак
10.04.2017

Академик Бултекс 99 Пловдив записа нова изключително драматична победа. У дома пловдивчани победиха с 97:96 Спартак Плевен и записаха поредния си драматичен успех.

Академик стартира ударно двубоя и изигра чудесна първа четвърт, която завърши при резултат 43:20.

Във втората четвърт обаче гостите от Плевен се завърнаха в мача и спечелиха частта с 31:15. Така на полувремето преднината за пловдивчани беше едва 7 точки – 58:51.

Страхотната стрелба от тройката за домакините донесе 30 точки, като за само на полувремето пловдивчани реализираха успешно 10 тройки от 15 опита. Васил Бачев пък записа стопроцентов актив от стрелбата за три точки за първите 20 минути игра 3 от 3.

В третата четвърт 3 точки 5 минути преди края на частта Спартак Плевен намали изоставането си на едва три точки – 64:61. 3 минути преди края на третата част Спартак за първи път поведе със 70:69. Плевенчани спечелиха частта с 24:19 и така след 30 минути игра резултатът стана 77:75 за домакините.

Драмата в четвъртата част беше уникална като водачеството се сменяше постоянно. 16 секунди преди края Академик водеше само с точка 95:94. След два успешна фаула на Милен Дудев Спартак поведе с точка – 96:95 14 секунди преди края. Успешна атака на Джордан Семпъл донесе победата на домакините – 97:96.

Това беше пета поредна победа на тима и 10 поредна у дома като остана единственият непобеден отбор у дома в НБЛ.

Шакир Смит стана най-резултатен с 30 точки, 20 добави Джордан Семпъл, а със 17 се отчете Оскар Белфийлд.

Димитър Маринчешки с 24 стана най-резултатен за Спартак.

В петък Академик излиза срещу Берое в директна битка за второто място в НБЛ.