официалният сайт на
Победихме Спартак и продължаваме напред
17.02.2017

Академик Бултекс 99 Пловдив продължава да пише история! Пловдивчани победиха с 68:59 Спартак Плевен във втория четвъртфинал на турнира за Купата на България по баскетбол за мъже, който се провежда в пловдивската зала „Колодрума“. Така пловдивчани вече са полуфиналисти в турнира и ще атакуват място на финала срещу Берое в събота.

Официален дебют за Академик направи най-новото попълнение черногорецът Милорад Шутулович завърши с 5 точки.

Гостите от Плевен започнаха със серия от 4:0. Академик обаче дръпна с 5 точки – 10:5. Последваха равностойни минути, а в края на първата част домакините успяха да дръпнат отново с аванс – 19:15.

Втората четвърт стартира чудесно за Академик и тимът дръпна с 10 точки разлика 27:17. Втората част завърши при 18:13 за пловдивчани. Така на полувремето резултатът беше – 37:28.

В третата част домакините стигнаха до 10 точки разлика – 40:30. Спартак обаче направи серия и поведе с 52:47. Момчетата на Асен Николов направиха страхотна серия от 8 поредни точки и след 30 минути игра резултатът беше – 53:52 за „студентите“. Тази част беше спечелена с 24:16 от Спартак.

Спартак започна ужасно последната решителна четвърт и не успя да реализира точка цели 6 минути. Академик направи страхотна серия и отново поведе с 10 точки 62:52. Двубоят завърши при резултат 68:59 за Академик.

Най-резултатен за домакините стана Джордан Семпъл с 21 точки, Шакир Смит добави 15, а с по 8 завършиха Васил Бачев и Димитър Димитров.

За Спартак Плевен Димитър Маринчешки завърши с най-много точки – 16.

Така Академик достигна до полуфиналите в турнира и ще се бори за медалите. Утре са останалите два четвъртфинала. В събота от 16:15ч. Академик ще играе в „Колодрума“ в първия полуфинал в турнира срещу Берое.